UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

"Mała Książka - Wielki Człowiek"

plakat-akcji-mala-ksiazka-wielki-czlowiek„Mała Książka Wielki Człowiek” jest to kampania społeczna organizowana przez Instytut Książki. Projekt skierowany jest do trzylatków i ich rodziców, udział w nim mogą wziąć wszystkie dzieci urodzone w 2015 roku, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy.

Akcja ma za zadanie przypominać o korzyściach płynących ze wspólnego czytania wraz z dzieckiem już od pierwszych lat życia. Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek, które zgłosiły się do projektu, w tym w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach.
Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą: książkę „Pierwsze wiersze dla…” i Kartę Małego Czytelnika. Po każdej kolejnej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu minimum jednej książki z działu dziecięcego młody czytelnik otrzyma naklejkę. Zebranie dziesięciu naklejek zostaje uhonorowane dyplomem Małego Czytelnika. Dla rodziców w wyprawce znajdzie się broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, w której znajdzie się parę podpowiedzi gdzie i jak czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki i do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich rodziców.

Więcej informacji oraz biblioteki biorące udział w projekcie znajduje się na stronach: www.wielki-czlowiek.pl

list-do-rodzicow-1

list-do-rodzicow-2

list-do-rodzicow-3