UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Spotkanie autorskie Karola Korman

karola-kormanSpotkanie z Karolą Korman, autorką „Opowiadań z zakładką”,
czwartek, 7 lutego 2019 r., godz. 18.00

Karola Korman, a właściwie Marzena Kurdziel-Czop, to krzeszowiczanka, która od 10 lat mieszka w Irlandii. Kiedyś pisała „do szuflady”, później publikowała swoje opowiadania, wiersze i drabble w Internecie, na stronie dla pisarzy-amatorów, a obecnie zebrała swoje prace w książkach które zatytułowała „Opowiadania z zakładką. Zeszyt pierwszy” i „Opowiadania z zakładką. Zeszyt drugi”
„Opowiadania z zakładką. każde opowiadanie to inny bohater, miejsce akcji i kolejny problem do rozwiązania. W zeszycie pierwszym znajdziemy teksty letnie: słońce, polne kwiaty i wakacje.
Książka skierowana do szerokiego grona odbiorców. Teksty opowiadają o życiu, można znaleźć też kryminał i historie fantasy.
Zeszyt drugi to zbiór historii umiejscowionych w scenerii zimowej: Boże narodzenie, Sylwester, schyłek starego i początek nowego roku. Nie brakuje też śniegu, prezentów i świątecznych życzeń.
W obu zbiorach znajdziemy też drabble. Jest to  krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów. Jej celem jest dążenie do zwięzłości i klarowności przekazu, zamysłu autora. Często wykorzystywana jako element „wyzwań” literackich.