UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Recital piosenki poetyckiej

kuba-blokesz-recitalKuba Blokesz "Wiersze (pod)różne" - recital piosenki poetyckiej
czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 18.00

Czytelnia Biblioteki, Pl. Fr. Kulczuckiego 1, Krzeszowice

„Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy.
„Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.

W okresie przełomu roku i czasu przeróżnych swiąt zabrzmią też utwory okołoświąteczne, nastrojowe, tworzące uroczysty klimat trwających dni.

- KUBA BLOKESZ -
Śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara.
Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.
Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W płycie biorą udział: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.
Aktualnie  - wraz z zespołem Chwila Nieuwagi – wydał album„Morawska Brama”, który jest zbiorem piosenek czeskich bardów i poetów w nowych tłumaczeniach i aranżacjach.