UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Mała książka - wielki człowiek 2

z-ksiazka-na-start-2Zapraszamy na kolejną odsłonę kampanii "Mała książka - wielki człowiek", organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla...". W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce, w tym w naszej, na dzieci w wieku 3-6 lat czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych.
To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek", który możecie pamiętać z zeszłego roku. Teraz w bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla...", dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.
W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki .
W gronie autorów książki znajdziemy m.in.:
Joannę Papuzińską,
Wandę Chotomską,
Czesława Janczarskiego,
Hannę Januszewską,
Lilianę Bardijewską,
Zofię Stanecką,
Annę Onichimowską,
Małgorzatę Strzałkowską,
Adama Bahdaja,
Michała Rusinka,
Agnieszkę Frączek,
Joannę Kulmową,
Marcina Brykczyńskiego,
Jana Twardowskiego,
Grzegorza Kasdepke,
Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

Zapraszamy do biblioteki!

Więcej informacji tutaj: http://archiwum.bibliotekakrzeszowice.pl/index.php/o-bibliotece/programy

http://wielki-czlowiek.pl/kolejna-edycja/