UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czyczowanie 2018

czyczowanie-start

Czyczowanie na Księżycowych Tarasach

W piątkowy wieczór, 29 czerwca 2018 roku, grupa kultywująca pamięć o Stanisławie Czyczu uczciła kolejną rocznicę Jego śmierci. W Kaplicy pw. św. Stanisława na Nowej Wsi odprawiona została msza święta w intencji zmarłej w ubiegłym roku Barbary Sommer-Czycz i Stanisława Czycza. O 16 zapalono znicze na grobie, a o 17 na terenie starej Sztolni zapłonęło ognisko i rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Czytano wspomnienia, niewłączone do książki Krzysztofa Lisowskiego "Stanisław Czycz. Mistrz cierpienia".
Oprawę muzyczną zapewnił Zenon Mąsior, doskonale dobranymi utworami ze swojego autorskiego albumu "Joga nocą”. W czytanie zaangażowała się męska część miłośników twórczości Czycza, ale największe brawa zebrała ośmioletnia Zosia za brawurową interpretację wspomnień z [dni obfitości]. Spotkanie - według scenariusza Doroty Niedziałkowskiej - poprowadziła moderatorka DKK, Barbara Grabowska. W części nieoficjalnej wspominaliśmy Stanisława Czycza, a rozmowom przysłuchiwali się syn, synowa i wnuk pisarza, oraz rodzina Barbary Sommer-Czycz. Degustowaliśmy ciasteczka upieczone przez bibliotekarki, a spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek. Nad całością czuwała Klaudia Węgrzyn, dyrektor biblioteki.

Polecamy filmik z Czyczowania /link poniżej - kliknij/ ; podziękowania dla Zdrojowa TV :)

https://www.youtube.com/watch?v=p4NDtvwOR-Q

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z Czyczowania /link poniżej - kliknij/ ; dziękujemy autorowi zdjęć Wojciechowi Styrylskiemu :)

http://archiwum.bibliotekakrzeszowice.pl/index.php/galeria-29965/category/63-czyczowanie-2018-sztolnia